برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

هر آن چه باید درباره خرید زمین در شمال بدانید قسمت دوم

ارسال شده توسط مدیر محتوا بر 1400-08-12
0

 

 

در بخش اول این محتوا به موضوعاتی مختلفی اشاره شد و در بخش دوم با بخش دیگری از انواع زمین ها و نکاتی که باید در زمان خرید زمین به آن اشاره کرد، پرداخته خواهد شد. خرید زمین با تمام مزیت های اقتصادی که برای افراد دارد، می تواند تاثیرات مثبت و منفی را به همراه داشته باشد. زیرا این حوزه تقاضای بالایی دارد و سودجویان بسیاری هستند که می خواهد از این شرایط به نفع خود استفاده نمایند. همچنین ظرافت های دیگی نیز درباره نکات حقوقی، استعلام ها، تحقیقات محلی و … وجود دارد که در ادامه درباره آن ها صحبت خواهد شد. پیشنهاد می شود تا قبل از مطالعه ادامه این محتوا، بخش اول را مطالاعه فرمایید تا دیدجامع تری نسبت به این موضوع داشته باشید.

انواع زمین در شمال

در ادامه معرفی انواع زمین به دو نمونه دیگر از انواع زمین ها اشاره خواهد شد.

  • زمین خارج بافت: به مجموعه زمین هایی اطلاق می شود که در نقشه دهیاری و یا شهرداری در هیچ کدام از قسمت­های زمین­های با بافت مسکونی، زراعی و باغی قرار نگرفته اند که این نوع زمین ها خود به دوسته تقسیم بندی می شوند:
  1. شامل طرح الحاق: به این معنا که در نقشه ­های جدید بنیاد مسکن وارد بافت شده باشند.
  2. عدم شامل طرح الحاق: به کل خارج از بافت در نظر گرفته شده است.
  • زمین های ملی یا اراضی ملی

زمین هایی که در حال حاضر هیچ شص یا افرادی در آن ها دخل و تصرفی نداشته اند  و همچنان شکل و شمایل طبیعی خود را حفظ نمودند که از بهترین نمونه های آن می توان به جنگل ها اشاره کرد، از تاریخ ۱۳۴۱/۱۰/۲۷ در اختیار دولت و اداره منابع طبیعی هستند و هر سند مالکیتی پس از این تاریخ هیچ ارزش قانونیندارند. البته با رعایت این موضوع که اگر شخصی سندی ارائه نماید که تاریخ آن قبل از تاریخ مذکور باشد، لازم است تا به آن رسیدگی شود. لازم به ذکر است که زمین هایی ملی،  که در داخل شهر واقع شده باشد تحت نظر سازمان مسکن و شهرسازی آن شهر است. از همین رو لازم است تا قبل از انجام هر نوع معامله ای هز نوع زمین اطلاع دقیق حاصل شود.

 

استعلام سند زمین شمال

استعلام قبل از خرید زمین از مهم ترین کارهایی است که بید حتما انجام شود. پیش از آن که زمین خریداری شود و قرارداد را امضا نمایید.از شرایط زمین استعلام حاصل نمایید و از تمامی شرایط آگاهی پیدا نمایید تا زمین مورد نظر فاقد مشکل بوده و درون بافت قرار داشته و کاملا قانونی باشد. توجهشود که زمین ای فاقد کاربری، هیچ کاربری برای آن ها ثبت نشده است!

پس از آن که استعلام  و اطمینان از شرایط زمین قرارداد را امضا نموده و رسما ملک را به نام خویش بزنید. لازم است تا این مبایعنامه تز سوی یک مشاور املاک مطمئن و مجاز تنظیم گردد و دارای مهر شورا و البته کدرهگیری باشد. چنان‌چه به هنگام خرید زمین شمال مطلع شدید سند فاقد مهر شورا و یا کدرهگیری است توجه نمایید که این سند قانونی نبوده و قابل استناد نیست. اما چنان‌چه مراحل مذکور را گام به گام طی کنید در نهایت موفق به خرید زمینی سالم و کاملا قانونی در شمال خواهید شد، زمینی که مالکش از نظر قانونی و رسمی شما هستید. پس از آن پس از آن که صاحب این زمین شدید، لازم است تا برای تهیه سند تک برگ و احداث ویلا در زمین مذکور اقدام شود. برای هر یک از زمین‌های موجود در شمال کاربری متفاوتی وجود دارد، که برای اطلاع از هر کدام از این استعلام ها می توان به دوایر دولتی همچون اداره جهاد کشاورزی و اداره منابع طبیعی شهر و محلی مراجعه نمود و استعلام را از این قسمت ها به دست آورد

نسق چیست؟

نسق کلمه‌ای عربی و به معنی نظم و ترتیب یا هر چیزى که داراى نظم و ترتیب بوده و بر نظام خاصى استوار باشد، نامیده می شود. جالب است بدانید که در گذشته که زمین‌های زراعی و زمین‌های مسکونی مرجعی برای صدور سند وجود نداشته است، بر همین اساس از نسق به عنوان مدرک و سند ملک یاد می‌شد که معادل امروز آن همان سند شش دانگ امروزی است. مردم با اعتباری که نسق داشته است، تقسیمات متفاوتی در مورد اراضی را انجام می داند که بیشتر آن ها در مزارع بوده است و با توجه به نوع کشت و فعالیت کشاورز آن را تقسیم بندی می کردند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها