برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

مقایسه کفپوش یا لمینت ویلا

ارسال شده توسط مدیریت فایل ها بر 1400-11-25
0

زیبایی ظاهری یکی از مهم ترین عوامل برای جلب نظر سرمایه گذاران و خریداران است و از همین رو پیمانکاران برای تامین این بخش نیز گزینه های مختلفی را ارایه می نمایند که یکی از ان ها تزیینات دکوراسیون داخلی است. یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی، کف سازی خانه ها هستند که خصوصا در خانه های شمالی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی خانه های قدیمی و سنتی نیز دارای ساختار خاص در بخش کف خانه هستند. با تولید تزیینات جدید به فرآیند ساخت و ساز،‌ کفپوش و لمینت بسیار مورد استقبال قرار گرفتند و به دلیل داشتن ویژگی های مختلف در پروژه های مختلف از آن ها استفاده می کنند. در این محتوا به بررسی و مقایسه این دو پرداخته تا با افزایش آگاهی از مزیت های استفاده از این مواد در ساخت ویلا در شمال کشور نیز استفاده شود.

بررسی کفپوش یا لمینت ویلا

کفپوش‌های چوبی در انواع برش‌های با اندازه‌های مختلف (مانند تخته‌های پهن، پارکت و غیره) وجود دارند و از چوب‌های جامد واقعی ساخته می‌شوند که به آن دانه‌ها و رنگ‌های طبیعی، از قهوه‌ای روشن، خاکستری خنثی و برنزهای مایل به قرمز می‌دهند. می توان آن را رنگ آمیزی و یا با طرح طبیعی مورد استفاده قرار داد، تمام شده یا ناتمام گذاشت. کفپوش های چوبی در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند، زیرا برای مبتلایان به آلرژی گزینه سالم تری نسبت به فرش است. بلوط و افرا رایج‌ترین چوب‌های سخت مورد استفاده در کف‌پوش هستند. جذابیت ظاهر کفپوش های چوبی بسیار گسترده است، به طوری که کفپوش های لمینت اغلب به تقلید از دانه ها و رنگ های چوب سخت ساخته می شوند. همچنین گاهی اوقات طوری طراحی می شود که شبیه سنگ باشد. کفپوش لمینت که گاهی در ایالات متحده به عنوان “کاشی چوبی شناور” شناخته می شود، یک محصول از تخته فیبر مصنوعی است. معمولاً از چهار لایه ساخته شده است: یک لایه تثبیت کننده در پایین که در برابر رطوبت مقاوم است، یک لایه از تخته فیبر با چگالی بالا، یک لایه الگوی عکاسی که طراحی سطحی را ارائه می دهد و یک لایه رزین ملامینه شفاف در بالا که به محافظت از پوست کمک می کند. کفپوش لمینت از سایش و پارگی در امان هستند و فقط لازم است تا مراقبت های کلی را نیز در قبال ان ها رعایت نمود.

مقایسه کفپوش و لمینت

کفپوش بهتر است تا لمینت؟

لمینت

کف پوش

ویژگی / جنس

کفپوش لمینت خوب کمتر در معرض برخی از مشکلاتی است که چوب سخت را گرفتار می کند. اکثر کفپوش های لمینت بعد از 15 تا 25 سال نیاز به تعویض دارند. مارک های با کیفیت پایین تر ممکن است نیاز به تعویض زودتر داشته باشند. به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه آیا کف تمام شده است، نوع چوب استفاده شده، در چه اتاقی است و چقدر خوب نگهداری می شود. در زیرزمین قابل نصب نیست. کفپوش‌های چوبی که به‌درستی تکمیل شده و به خوبی نگهداری شده باشند، می‌توانند چندین دهه دوام بیاورند.

دوام

این نوع مواد نیز به قیمت هر متر مربع برای هر ویلا هزینه دارد. که عموما از کفپوش با توجه به نوع آن ارزان تر هستند. به طور کلی، هرچه چوب سخت‌تر باشد، گران‌تر است، اما دوام بیشتری نیز دارد. با احتساب هزینه های نیروی کار برای نصب، اکثر کفپوش های چوبی به ازای هر متر مربع هزینه دارند.

قیمت

قفل زبانه و شیار شناور، چسباندن روی چوب، بتن و/یا چوب پنبه یا پد فوم نصب بسیار سخت بود. اشتباهات ممکن است خسته کننده و گران باشد. امروزه اکثر کفپوش های چوبی از قبل به صورت تخته های زبانه ای و شیاری با قابلیت نصب آسان بریده می شوند.

نصب

مقداری مقاومت؛ نمی تواند آب راکد را تحمل کند مستعد نفوذ رطوبت، تغییر رنگ یا تاب برداشتن است. چوب سخت مهندسی شده جایگزین کمی مقاوم تر در برابر آب.

مقاومت در برابر رطوبت

کفپوش لمینت محصولی از تخته فیبر مصنوعی است. معمولا دارای چهار لایه است: یک لایه تثبیت کننده، یک لایه از تخته فیبر با چگالی بالا، یک لایه الگوی عکاسی، و یک لایه رزین ملامینه شفاف. در انواع برش‌های با اندازه‌های مختلف وجود دارد و از چوب‌های جامد واقعی ساخته می‌شود که به آن دانه‌ها و رنگ‌های طبیعی، از قهوه‌ای روشن، خاکستری خنثی و برنزهای مایل به قرمز غنی می‌دهد. بلوط و افرا رایج ترین چوب های سخت مورد استفاده هستند.

ساختار

تمیز و عاری از رطوبت نگه دارید، از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنید، از پد روی پای مبلمان استفاده کنید. اجازه ندهید آب بنشیند. را نمی توان سمباده زد و یا دوباره پرداخت کرد. تمیز و عاری از رطوبت نگه دارید، از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنید، از پد روی پای مبلمان استفاده کنید. اجازه ندهید آب بنشیند. استفاده از انواع پاک کننده های مناسب بسیار مهم است

نگهداری

تعیین اثرات زیست محیطی دشوار است. برای استفاده از مواد بازیافتی رایج است، اما همچنین با رزینی متشکل از ملامین و فرمالدئید ساخته می شود. انتشار فرمالدئید ممکن است علت برخی از نگرانی های زیست محیطی و بهداشتی باشد. کفپوش چوبی می تواند بسیار سازگار با محیط زیست باشد، به شرط اینکه از یک تامین کننده مسئول خریداری شود. به دنبال چوب های سخت باشید که توسط شورای نظارت بر جنگل (FSC) تایید شده است.

ملاحظات زیست محیطی

با دوام بالا. مستعد خراشیدگی و آسیب رطوبت است

آسیب دیدگی

بله، تمیز کردن آسان. تحمل آب ایستاده را ندارد. خیر

ضدآب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها