برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 10,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

طراحی فضای سبز حیاط ویلا

ارسال شده توسط مدیر محتوا بر 1400-07-11
0

 

 

طراحی گل‌کاری فضای سبز حیاط ویلا یکی از اقداماتی که جزو محوطه سازی محسوب می شود و می‌تواند بسیار منحصر به فرد باشد. این نوع فضاسازی ها یکی از لازمه های طراحی فضای سبز در ویلاسازی است. زیرا اولین برخورد مشتریان و کسانی که تمایل به خرید ویلا دارند درمواجهه با یک پروژه حیاط و فضاسازی ورودی آن است و در صورتی که این فضا زیبا و چشم نواز باشد، رغبت بیشتری را برای دیدن خود ملک و بنا در خریداران به وجود می آورد. همچنین داشتن طراحی فضای سبز یکی از مزیت های یک خانه ویلایی به شمار می رود و می تواند ارزش افزوده بیشتری را برای یک ملک ایجاد نماید. زیرا بسیاری از افراد به دنبال داشتن یک باغ یا باغچه و یا یک فضای سبز مهندسی شده هستند تا ضمن لذت بردن از اوقات فراغت خود در آن مکان، بتوانند بخشی از زمان حضور خود در ویلا را به آب دادن و رسیدگی از گیاهان بگذرانند.   یک حیاط سرسبز را با گل‌های رنگارنگ و گلدان‌های زیبا تصور می‌کنید که محیط زندگی را به یک فضای لذت‌بخش و دلنشین تبدیل کرده است.

گل‌کاری فضای سبز حیاط ویلا

از زمانی که پروژه‌های ساخت و ساز ویلا در شمال بسیار توسعه پیدا کرد، طراحان دکوراسیون داخلی و طراحان فضای سبز در این زمینه پروژه های موفقی را به نتیجه رسانده اند و بهترین ایده‌ها را با الگوبرداری از اقصی نقاط جهان در خانه های مختلف ارایه نموده اند. استفاده از طرح های خاص فرفورژه، طراحی با گلدان، استفاده از آبنما و تلفیق با فضای سبز، تعبیه محیط باغی، همکاری و استفاده از گیاهان خاص در این مدل بناها، سبب شده است تا تنوع طرح ها بسیار زیاد باشد و افراد را درگیر زیبایی های چشم نواز هنر طراحان فضای سبز نمایند. همچنین در بسیاری از موارد استفاده طراحی فضای سبز را جزو ویژگی های خاص یک ویلا می دانند که این هم در نوبه خود قابل توجه است، به این معنی که توجه و طرف هزینه برای این قسمت از پروژه ها، ایجاد ارزش افزوده بیشتر است و نه هدر دادن منابع مالی. از سوی دیگر حتما وصیه می شود تا با یک باغبان مجرب و کاربلد هماهنگ شود تا به شکل دوره ای از فضای سبز دیدن ماید و در صورتی که نیاز به اصلاح و یا کم و اضافه کردن چیزی دارد، این کار را انجام دهد. هرس کردن، کود دادن، برسی شرایط گیاهان مختلف و نگه داری فضای سبز از مهم ترین مسایلی است که باید به آن توجه شود.

 

طراحی فضای سبز حیاط ویلا

گیاهان مناسب برای محوطه سازی ویلا

استفاده از گیاهان مختلف در تزیین محیط های بیرونی یک ملک، تاثیرات خوبی بر نما و جلوه گری پروژه می نماید و سبب می شود تا فرد ترغیب شود از آن چه که در پروژه وجود دارد، دیدن نماید. ایده‌های گل‌کاری فضای سبز، براساس استفاده از انواع گیاهان گلدار، گیاهان زینتی، سبزی و … مورد طراحی قرار گرفته اند به این معنی که با در نظر قرار دادن شرایط محیطی و آب و هوا و همچنین رسیدگی که لازم است به یک گیاه شود، مجموعه ای از گیاهان مناسب برای فضاسازی معرفی می شوند. البته باید به این موضوع نیز توحه داشت که زیباتر کردن حیاط به صورت محوطه سازی با چمن باشد و یا می‌تواند با استفاده از گلدان‌های گل انجام شود. تعجب نکنید! برای استفاده از گلدان‌های گل در محوطه حیاط خانه هم باید به مجموع ای از نکات مهم توجه شود که در آینده درباره آن ها صحبت خواهد شد. اما گل‌کاری فضای سبز با گلدان‌ها یکی از تکنیک های مدرن برای بهینه سازی استفاده از گیاهان مختلف به شمار می رود که اغلب برای افرادی که فضای محدودتری دارند و یا افرادی که می‌خواهند تراس، بالکن یا پاسیو در ویلا را تزئین نمایند، پیشنهاد می شود. بسته به همان ظاهری که در نظر گرفته می شود تا یک پروژه دیزاین شود، می‌توانید گلدان‌ها را با یک گیاه خاص یا ترکیبی از گیاهان مختلف استفاده شود. گیاهان محبوب برای اجرای گل‌کاری فضای سبز در حیاط بنا شامل گل‌های رنگی، گیاهان همیشه سبز، سبزیجات، گیاهان علفی و گیاهان گلدار است. بسیاری از باغبانان و باغداران، گیاهانی را که به صورت فصلی رشد می‌کنند در زمان مناسب، در گلدان، تغییر می‌دهند تا از رنگ و بوی آن‌ها در فصل خاص، لذت ببرند. خصوصا در شمال که بستر رشد گیاهاهن مختلف فراهم است و  در فصل بهار و تابستان که زیبایی گل‌ها در هوای مطبوع شمال، دو چندان می‌شود، این منظره ای رویای را برای ساکنان این منطقه به وجود می آورد. البته به این نکته نیز توجه شود، گلدان‌ها همچنین در مدل‌ها و سبک‌های متفاوت ساخته می‌شوند، بنابراین تلاش شود تا بهترین و زیباترین مدل ها را انتخاب نموده و تا یک هارمونی جذاب بین فضا و نوع گلدان ها و گیاهان کاشته شده در آن ها به وجود بیاید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 10,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها