برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد
نتایج جستجوی شما

آشنایی با سیستم گرمایشی در ویلای شمال

ارسال شده توسط مدیر محتوا بر 1400-07-18
0

با فرا رسیدن فصل سرما و نیاز به استفاده از سیستم های گرمایشی، خصوصا در منطق شمالی کشور، لازم است تا ویلاها نیز به این سیستم ها مجهز شوند تا حتی در فصل سرد سال نیز امکان اقامت و سکونت در این خانه ها وجود داشته باشد. برای انتخاب و خرید بهترین سیستم گرمایشی برای خانه های ویلایی، لازم است به نکاتی توجه شود. از سوی دیگر بناهایی که در سال های اخیر ساخته می شوند تقریبا همه چیز تمام هستند به این معنی که از پیشرفته‌ترین سیستم گرمایشی یعنی گرمایش از کف و دیوارها برای این ملک ها در نظر گرفته شده است. با این تفاسیر اما هنوز هستند صاحب خانه هایی که سیستم های گرمایشی جدید ندارند و این تمایل وجود دارد که تاسیسات قدیمی را با مدل‌های جدیدتر جایگزین نمایند. برای آشنایی با این تجهیزات تا آخر این محتوا همراه ما بمانید.

خرید تجهیزات گرمایشی برای ویلا

اگر تصمیم به خرید تجهیزات گرمایشی برای ملک خود دارید، یک سری نکات مهم وجود دارد که باید حتما در نظر بگیرید. زیرا خرید این نوع زیرساخت های تاسیساتی، بدون جستجو و مشاوره می تواند نتیجه عکس بدهد و زیان های اقتصادی را برای صاحب ملک به همراه داشته باشد. همانگونه که می دانید، سیستم های گرمایشی به دو صورت مرکزی و مستقل در بازار وجود دارند. سیستم‌های گرمایشی مرکزی در یک قسمت از ساختمان نصب می‌شوند و جریان هوای گرم را از طریق کانال‌ها به تمام قسمت های ساختمان منتقل می‌گردد. برای آشنایی بیشتر با این سیستم ها، لازم است بدانید که سیستم‌های گرمایشی مستقل به دستگاه‌هایی اطلاق می‌شود که برای هر مکان به صورت مجزا نصب شده و همان قسمت را گرم می‌نماید. برای مثال پکیج یونیت‌ها یا داکت اسپلیت مجموعه تجهیزاتی هستند که به صورت مستقل برای گرمایش سالن اصلی یا هر یک از اتاق‌ها نصب شده و وظیفه گرم کردن محیط را دارند. انتخاب از میان انواع بهترین سیستم گرمایشی کار نسبتاً دشواری است، زیرا هر دستگاه، یک مشخصات فنی منحصر به فرد دارد و در یک شرایط آب و هوایی عملکرد بهتری دارند، از همین رو برای انتخاب آن ها لازم است تا ویژگی ها و فاکتور های مختلفی را مد نظر قرار داد تا بتوان از آن ها استفاده نمود. زیرا بعضا اتفاق افتاده است که دستگاهی گرمایشی خریده اند و به دلیل رطوبت بالای منطقه جغرافیایی، دستگاه گرمایشی نتوانسته به خوبی کار کند. تمام نکات فوق برای خرید سیستم‌های تهویه‌ای یا سیستم‌های خنک‌کننده برای ویلا هم وجود دارند.

آشنایی با سیستم گرمایشی در ویلای شمال

خرید تجهیزات گرمایشی ویلا در شمال

قبل از خرید هرگونه سیستم گرمایشی، حتما باید به موضوعاتی چون مکان قرار دادن دستگاه، محل جغرافیایی خانه، نیاز واقعی مجموعه، مصرف انرژی و … توجه شود. مقدار رطوبت هوا و شرایط آب و هوایی ساختمان و منطقه در انتخاب نوع دستگاه بسیار اهمیت دارد. از آن جایی که سیستم‌های تهویه‌ای، غالباً دو کاربردی هستند، یعنی وظیفه گرمایش و سرمایش را در کنار هم برعهده دارند، مسئله کنترل حجم رطوبت، دما و فشار بسیار اهمیت پیدا می‌کند. برای استفاده از دستگاه در یک منطقه خشک با رطوبت بسیار پایین، لازم است سیستمی انتخاب شود که بتوان رطوبت ساختمان را تنظیم نمود و از همین رو لازم است تا از دستگاه رطوبت‌زن استفاده شود. اندازه ساختمان ابعاد و اندازه اتاق‌ها و سالن اصلی موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه شود که این سیستم ها قرار است چه متراژی را تامین حرارتی نمایند. زیرا بناهای بزرگتر به سیستم‌های پیشرفته‌تر و وسیع‌تری نیاز دارند و همان گونه که چند سالی است که مد شده است، معمولاً برای ویلاهای لاکچری، سیستم گرمایش از کف براساس سیستم تابشی استفاده می‌شود.

اگر دستگاه گرمایشی را به صورت مرکزی در ساختمان وصل شود، سر و صدا و ارتعاش دستگاه ممکن است آزاردهنده باشد که لازم است برای بررسی این موضوع در مشخصات فنی دستگاه گرمایشی حتما مطالعه شود. اکثر سیستم‌های گرمایشی، بدون سر و صدا و آرام کار می‌کنند. برای همین بهتر است تا سیستم های مناسبی برای خانه انتخاب شود. قیمت سیستم‌های گرمایشی، عامل دیگری است که برای هر مشتری اهمیت دارد. هرچه سیستم‌های گرمایشی یا دستگاه پیشرفته‌تر هزینه های بسیار بالایی دارند. هنگامی که می‌خواهید دستگاه گرمایشی یا یک سیستم مرکزی را برای ویلا بخرید فراموش نشود که این سیستم‌ها همانند هر دستگاه دیگری نیاز به تعمیرات و نگهداری دارد و سروریس دوره ای و نگه داری های صحیح از این سیستم ها سبب افزایش عمر و کم شدن هزینه های جاری استفاده از آن ها می شود. همه سیستم‌های تهویه مطبوع، گرمایشی و سرمایشی در داخل ویلا از لحاظ میزان مصرف انرژی، بهینه‌سازی شده‌اند اما شاید نیاز باشد به صورت دوره‌ای آن ها مورد بازدید قرار بگیرند. زیرا امکان استهلاک یا آسیب دیدگی برای آن‌ها وجود دارد. البته چنین مسئله‌ هایی هر  ۵ یا ۱۰ سال پس از نصب سیستم‌ها ممکن است اتفاق بیفتد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 10,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها