برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

نگهداری گل در ویلا

ارسال شده توسط مدیریت فایل ها بر 1400-11-11
0

 

 

گلها و گیاهان به همان اندازه که هم برای سلامتی و هم برای دکوراسیون شما فوق‌العاده هستند، گاهی اوقات به نظر می‌رسد که گیاهان آپارتمانی به نظر می رسد که دیگر شاداب و زیبا نیستند. به خصوص اگر در باغبانی داخلی نسبتاً تازه کار هستید. لازم است تا با استفاده از محتواهای مختلف و بالابردن اطلاعات خود درباره انواع گیاهان، بتوانید زیبایی و سلامت این گیاهان را حفظ نمایید. خبر خوب این است که گیاهان واقعاً بدون دلیل نمی میرند. در واقع، گیاهان آپارتمانی بسته به گونه آنها نسبتاً قابل پیش بینی هستند و اکثریت قریب به اتفاق تلفات گیاهان آپارتمانی همگی به دلیل همین چند عامل ایجاد می شوند. در اینجا مهمترین دلایل مرگ گیاهان در ویلا آورده شده است که می تواند به شما کمک کند تا از این اتفاق دوری نمایید. پیشنهاد می شود این مطلب را مطالعه نموده و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و به شکل بهتری از گلها خود در خانه مراقبت نمایید.

چگونه از گیاهان ویلای خود مراقبت کنیم؟

آب زیاد
آب زیاد می تواند سبب مرگ گیاه شود که در واقعیت یک اشتباه بسیار رایج مردم است. گیاهان بسیار کمی وجود دارند که بتوان آن ها را  آبیاری روزانه کرد. حتی بسیاری از گیاهان گرمسیری که ما در داخل ویلاها وجود دارند،‌ نیازی به آبیاری روزانه ندارند. همچنین می توان به دنبال علائم تشنگی در گیاه خود باشید، از جمله افتادگی یا پژمرده شدن برگ ها. به طور کلی، شما نباید گیاهان خود را تا زمانی که به آن نیاز دارند، آبیاری کنید.

زهکشی ضعیف
آبیاری و زهکشی بسیار نزدیک به هم مرتبط هستند، به سختی می توان بین آنها تمایز قائل شد، اما شکی نیست که زهکشی بد باعث مرگ بسیاری از گیاهان می شود. گلدان‌هایی که زهکشی ضعیفی دارند، که می‌توانند شامل گیاهان ریشه دار یا خاک قدیمی گلدان باشند، می‌توانند به راحتی آب را در کف گلدان نگه دارند، حتی اگر بالاتر از آن خشک‌تر باشد. نتیجه ریشه هایی است که در آب می نشینند و شرایط عالی را برای پوسیدگی ریشه ایجاد می کنند. به همین ترتیب، بسیاری از مردم گیاهان خود را تا زمانی که آب در سینی تمام شود آبیاری می کنند، اما پس از آن سینی را خالی نمی کنند، بنابراین گیاه به معنای واقعی کلمه در یک حوضچه می نشیند. این نیز یک دعوت برای پوسیدگی ریشه است. به عنوان یک قاعده، هرچه زهکشی شما بهتر باشد، دفعات بیشتری می توانید آبیاری کنید و عرض جغرافیایی بیشتری باید در آبیاری اشتباه کنید.

نه به گلکاری مجدد
بسیار رایج است که یک صاحب گیاه برای یک یا دو سال گیاه داشته باشد، در این مدت گیاه رشد می کند و عالی به نظر می رسد، اما وقتی گیاه بدون دلیل شروع به از بین رفتن می کند، مبهوت و گیج می شود. در بسیاری از موارد، این به دلیل گیاه ریشه دار است که دیگر تغذیه کافی از خاک دریافت نمی کند (زیرا به ندرت چیزی باقی مانده است). لازم نیست همه گیاهان هر سال دوباره گلدان شوند، اما باید اغلب گیاهان ریشه دار را بررسی کنید.

نگهداری از گیاهان اپارتمانی

نگهداری از گل در ویلا

استفاده از خاک گلدان قدیمی
این نیز ارتباط نزدیکی با عدم گلدان مجدد دارد. بیشتر خاک های گلدانی بر پایه پیت هستند که به مرور زمان تجزیه می شود و اسیدی تر می شود. با شکسته شدن ذغال سنگ نارس، تزریق کامل ناحیه ریشه برای آب و اکسیژن سخت تر می شود، بنابراین گیاه به آرامی گرسنگی می کشد حتی اگر هیچ چیز دیگری تغییر نکند (به عنوان مثال، برنامه آبیاری شما). بهترین راه حل در اینجا این است که زمانی که گیاه به آن نیاز دارد، گلکاری مجدد انجام شود. اگر گیاه شما خیلی پیر است، قلمه بزنید.

آب کافی نیست
این بیشتر به دلیل بی توجهی ایجاد می شود، بنابراین این یک شرط مطمئن است که افرادی که اجازه می دهند گیاهانشان به دلیل کمبود آب بمیرند واقعاً اهمیتی نمی دهند.

مسائل کود
به عدم وجود نور و مسائل مربوط به کود در این لیست توجه کنید. حقیقت این است که اگر قسمت آبیاری و زهکشی را درست انجام دهید، بسیاری از گیاهان می توانند بسیار سازگار باشند. گیاهی با ناحیه ریشه سالم اغلب می تواند از نوسانات دما، شرایط نوری ناقص و حتی سطوح نور کمتر از ایده آل جان سالم به در ببرد. به این ترتیب، گیاهان کمی شبیه خانه هستند: آنها برای رشد به یک پایه قوی نیاز دارند. گفته می شود، اگر بتوانید مقدار ایده آل نور و دست سنجیده ای را با کود فراهم کنید، گیاهان شما رشد می کنند. در نهایت، اگر متوجه شدید که گیاهان زیادی را می‌کشید، شاید وقت آن رسیده است که به سراغ خرید گیاهان خانگی سخت‌تر بروید و به تدریج روی گیاهان چالش‌برانگیزتر کار کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها