برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

جاهای دیدنی کلاردشت قسمت اول

ارسال شده توسط مدیریت فایل ها بر 1400-09-04
0

 

 

علاقه بسیاری از ایرانی ها به حضور در دل طبیعت و حضور در مناطق سبز را می توان در قسمت های مختلفی از فرهنگ معیشتی آن ها مشاهده نمود. یکی از علاقه مندی های مردم، سفر به مناطق شمالی کشور است که هر ساله بر امار بازدیدکنندگان آن اضافه می شود و همین موضوع سبب شده است تا سرمایه گذاری در این مناطق در حوزه های مسکن و گردشگری توسعه های بسیار خوبی داشته باشد. یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بخش استان های شمالی ایران، کلاردشت به شمار می رود که با داشتن آب و هوایی استثنایی ( تلفیق آب و هوای کوهستانی و رطوبت دریا)، بسیار مورد توجه مردم قرار داشته است. همچنین ویژگی های سیاحتی و جذاب این منطقه سبب شده است تا برخی به فکر خرید ویلا در این منطقه نمایند. در ادامه به معرفی مکان های زیبا و توریستی کلاردشت پرداخته خواهد شد.

کلاردشت کجاست؟

کلاردشت در حدود ۵۰ کیلومتر با شهر چالوس در استان مازندران واقع شده است. برای حرکت از سمت پایتخت به این منطقه باید مسافتی حدود 170 کیلومتر طی شود. با تمام زیبایی هایی که این منطقه دارد، اگر انتظار دیدن دریا را در سر می پرورانید، بهتر است بدانید کلاردشت ساحل ندارد اما آن‌قدر نقاط دیدنی در خود جای داده است که هر مسافری مسحور می کند. البته برای رسیدن به دریا،تا ساحل خزر از سمت جاده مرزن‌آباد یا از مسیر جاده جنگلی عباس‌آباد حدود سی‌ تا چهل‌وپنج دقیقه بیشتر فاصله ندارید. کلاردشت از نقاط مرتفع مازندران به شمار می رود و به همین دلیل، کوه‌های کلاردشت در زمستان سفید پوش هستند و عموما از دیگر مناطق شمالی نیز سردترند. دهکده مازیچال یکی از مناطق بسیار زیبا در این منطقه به شمار می رود که از آن ها به عنوان دهکده ای بالاتر از ابر، یاد می کنند و حتی برخی ادعا دارند که این منطقه زیباترین و خاص جای دیدنی در کلاردشت است. مازیچال یک ده کوچک نزدیک کلاردشت است که با رفتن به آن، حجم زیادی از ابرها را زیر پایتان خواهید داشت. دهکده مازیچال، برای افرادی که علاقه به چادرزدن در طبیعت و کمپینگ دارند، مقصدی بی نظیر است. اگر اهل خوابیدن در کیسه خواب و چادر هستید، پس این فرصت را از دست ندهید. خبری از هتل‌های لوکس و حتی خانه‌هایی برای اقامت در این ده تعبیه نشده است و هنوز حالت روستایی خود را دارد. زیبایی اقامت در این منطقه به غوطه ور شدن در ابرهاست و حضور در محیط بسته شادی با دلیلی حصور در این محل منافات داشته باشد! به دلیل خنک بودن این منطقه حتی در فصل‌های بهار و تابستان، حتما با تجهیزات به این منطقه سفر نمایید و آمادگی برخورد با انواع حیوانات اهلی و وحشی را داشته باشید. همچنین خرید و خوردن نان داغ محلی نیز فرصت خوبی را برای لذت بردن از این فضا فراهم نموده است. کوه نوردی در عَلَم‌کوه نیز لذت های خود را دارد. بعد از دماوند، علم‌کوه دومین کوه بلند ایرانی است که در جنوب دریای مازندان و رشته‌کوه البرز جای خوش کرده و شکوه و عظمت او همواره زبانزد محلی هاست. اما صعود کردن به علم‌کوه، کار هر کسی نیست و لازم است تا با داشتن تجهیزات کامل و همراهی گروه های حرفه ای و داشتن تجربه های شخصی به این مکان پا گذاشت. حالب ترین قسمت صعود به این کوه، دیدنی کردن از سنگ سماور است.

مکان های دیدنی کلاردشت

معرفی مکان های توریستی کلاردشت

  • دریاچه ولشت یکی از بهترین فرصت ها را برای صید ماهی در بالادست رودخانه فراهم نموده است. همچنین اگر تمایل به شنا، قایق‌سواری، ماهی‌گیری یا فقط نشستن در کنار دریاچه دارید نیز، ین فرصت فراهم است و تنها لازم است برای رسیدن به شمال شرقی کلاردشت بروید و از دریاچه ولشت بازدید کنید. دیدن حیواناتی چون اردک، غاز، ماهی کولی و مار آبی و البته قورباغه حس خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. بهار و تابستان بهترین فصول برای سفر به این منطقه هستند.
  • جاده کلاردشت به عباس‌آباد شاید یکی از رویایی ترین جاده های جنگلی باشند. جاده ای که دور تا دور آن با درخت گیاهان محلی پوشیده شده اند و مسیری در دل آن ها شما را به مقصد نزدیک و نزدیک تر می کند. شاید ورود به این منطقه، تنهای زمانی از زندگی افراد باشد که دوست ندارند اصلا به مقصد برسند و این زیبایی و جذابیت های طبیعی چگونه حس خوب و حال بهتری را برای همسفران به وجود می آورد. جاده جنگلی کلاردشت به عباس‌آباد حدود ۲۵ کیلومتر است. فقط فراموش نشود که از رختن هر نوع زباله و آشغال در طبیعت جلوکیری نمایید تا همیشه صحنه های زیبا در این منطقه داشته باشیم.
  • سیاه‌بیشه نیز از دیگر جاهای دیدنی کلاردشت است که به دلیل مه و بوی خوش رطوبت افرادی زیادی را به خود جذب نموده است. تقریبا در تمام فصل‌های سال، مه غلیظی روستای سیاه‌بیشه را می‌پوشاند. مه غلیظ این روستا به سیاهی می‌زند و به همین خاطر است که نام آن را سیاه‌بیشه گذاشته‌اند. با توجه به داشتن وسعت ۹هزار، این منطقه شکار ممنوع است و جمعیت محلی بسیار اندکی را در خود جای داده است. دیدن این مکان می تواند جزو خاطرات فراموش نشدنی هر گردشگری باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها