برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

توسکاتک کجاست؟

ارسال شده توسط مدیریت فایل ها بر 1400-11-18
0

قبل از سفر به هر جای دنیا باید اطلاعات مختلف را از ابعاد گوناگون جمع آوری نمایید و با دانش اولیه سفر را آغاز نمایید. یکی از مناطقی که تنوع بی نظیری دارد،‌بخش های شمالی ایران است که به دلیلی داشتن تنوع زیاد از یکسو و مکان های طبیعی و سیاحتی از سوی دیگر سبب می شود تا علاقه زیادی برای سفر به این مناطق وجود داشته باشد. همچنین افرادی دیگری هم هستند که به دنبال مکان های مناسب برای خرید ویلا در این مناطق هستند و داشتن اطلاعات کلی درباره مکان های مختلف می تواند در روند انتخاب و مکان یابی مناسب به این افراد کمک نماید. در این محتوا به معرفی توسکانک اشاره خواهد شد و از این مکان به عنوان یک مکان دیدنی و مناسب برای خرید خانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

توسکاتک شمال

نوشهر یکی از محبوب ترین شهرهای شمالی در استان مازندران به شمار می رود که سالیانه میزبان خیل زیادی از گردشگران است. این منطقه ضمن داشتن مناطق متنوع تفریحی،‌ سیاحتی و طبیعی بستر مناسبی را به عنوان یک شهر نسبتا بزرگ دارد و همین امر سبب شده است تا به عنوان سومین شهر شمالی از نظر تعداد ویلاهای خریداری شده در آن منطقه شناخته شود و رشد بسیار خوبی را در حوزه ساخت و ساز داشته است. یکی از مکان های مناسب برای خرید ملک روستای توسکاتک استان مازندارن است که در ۲۰ کیلومتری شهرستان نوشهر قرار دارد و به نخ شمال نیز معروف است. در توضیحات موقعیت این روستا می توان اینگونه توصیف کرد که این منطقه از شمال به دریای مازندران، از جنوب به رشته کوه های البرز،از بخش شرق به پارک جنگلی سی سنگان و از ناحیه غرب به روستای علی آباد عسگرخان قرار گرفته است.  از دیگر ویژگی های این منطقه وجود روستاهای هم جوار است که به ترتیب می توان به  علی آباد عسگرخان، انارور واز مشرق به روستای صلاح الدین کلا اشاره نمود. جالب است بدانید که اهمیت این روستاها عموما به وجود درخت های توسکا است که همین موضوع سبب شده است تا نام این منطقه را نیز ((توسکاتک)) معرفی نمایند.

روستای توسکاتک نوشهر

روستای توسکاتک نوشهر

ساخت خانه های زیبا و جذاب در این منطقه سبب شده است تا این روستا نیز دارای بخش های ویلایی نیز باشد. درباره جمعیت بومی این روستا نیز اطلاعاتی به شرح زیرا ارایه شده است:

 • مساحت حدود ۷۰۰ هکتار
 • غرب به شرق در حدود ۳ کیلومتر
 • از شمال تا جنوب در حدود ۲۶۰۰ متر
 •  حدود ۵۳۰ خانوار ساکن
 •  حدود ۱۵۶۰ نفر جمعیت بومی
 • حدود ۱۵۰۰ خانوار شامل ویلاداران و ملاکین

با توجه به توریستی بودن این منطقه،‌ مکان های دیدنی نیز وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فتک
  بهترین توصیف برای این منطقه جنگلی، دنج، آرام و زیبایی است که شما را در فضایی در دل جنگل در جنوبی‌ترین قسمت توسکاتک که در آخر جاده نخ شمال و در جوار روستای دیزیرکلا با برکه آب و چشمه زیبا روبرو می کند و این بخش موقعیتی مناسب برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت است.
 2. دختر قلعه
  یکی از زیباترین مکان های تاریخی در شمال که در مسیری ۲ ساعته می توان از آن بازدید نمود. پیاده روی از فتک، در انتهای جاده نخ آغاز شده و به سمت جنگل ادامه پیدا می کند. در ادامه مناظری طبیعتی بکر به همراه آبشار و حوضچه آب ۱۰۰ متری عمیق هر بیننده ای را به وجد می آورد و فرصتی را برای استفاده از آب روان فراهم می کند.
 3. پارک جنگلی سی‌سنگان
  یکی از پارک های بین المللی در شرقی‌ترین نقطه این روستاست که با تنوع درختان چند صد ساله و مکان‌های تفریحی و اقامتی فرصت خوبی برای اقامت در دل طبیعت است.
 4. پارک ساحلی سی‌سنگان
  پارک ساحلی سی سنگان در مقابل جنگل سی‌سنگان واقع شده و علاوه بر امکانات ساحلی،‌ دارای امکانات دیگری نیز هست.
 5. تفرجگاه جنگلی عمو نصیر
  اگر به دنبال یک مکان تفریحی در این منطقه هستید،‌این جا گزینه مناسبی است. کافی است تا در انتهای توسکاتک به سمت رویان در قلب جاده سراسری و متصل به پارک سی‌سنگان و رو به روی دریا  به کناری بزنید و با آلاچیق و غذای محلی و دریایی و قلیان و چای از این رتوران محلی-سنتی کمال لذت را ببرید.
 6. ورودی‌های اصلی و فرعی روستای توسکاتک
  از دیگر محلهای دیدنی این روستا و ورودی های اصلی و فرعی این روستاست که ورودی اصلی محله در مرکز به نام خیابان شهید آهنگریان نامگذاری شده است. همچنین به تمامی قسمت‌ها و اماکن این روستا با اسامی دیگری ناگذاری شده اند. شکارگاه، خیابان مهرگان، خیابان مسجد، خیابان شهید کاظمی، نخ شمال،  کشاورز، شالیزار از جمله نام های خیابان های فرعی این منطقه هستند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • جستجوی پیشرفته

  0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

  تنظیمات جستجوی بیشتر
 • لیست های ما

مقایسه لیست ها