برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

انواع کاشی و سرامیک قسمت اول

ارسال شده توسط مدیریت فایل ها بر 1400-11-27
0

کاشی و سرامیک محبوب ترین متریال آشپزخانه است. طراحی مناسب و استفاده صحیحی از این مصالح می تواند تاثیر زیادی را بر زیبایی و چشمگیر شدن خانه ویلایی بگذارد و در زمان ارایه و فروش این نوع خانه،‌ به عنوان یک آیتم مهم به خریداران اراثیه گردد. زیرا این مواد تاثیر زیادی را در زیبایی فضای کلی خانه می گذارد. آنها در هر رنگی از رنگین کمان و ده ها سبک و الگو موجود هستند. اما یکی از مهم ترین عوامل در تعیین دقیق نحوه عملکرد این مواد در سازه های ویلایی است. در این مقاله،  نه تنها در مورد ظاهر سطوح مختلف کاشی و سرامیک صحبت خواهیم کرد، بلکه در مورد اینکه چگونه این پوشش ها می توانند بر تمیز کردن و نگهداری از انواع سرامیک صحبت خواهد شد. همچنین ظاهر بلندمدت این روکش ها را بررسی خواهیم کرد. اما اول – بیایید با شرایط صحبت کنیم. این محتوای دوقسمتی می تواند آگاهی زیادی  نسبت به این مواد اولیه بسیار مهم بدهدی و کمک کند تا افراد در زمان خرید و تامین این نوع مواد با نگاهی بازتر به این موضوع بپردازند.

سرامیک چیست؟

هنگامی که در مورد کاشی های پشتی صحبت می شود، پرسلن و سرامیک اغلب با هم گروه بندی می شوند. و خیلی شبیه هم هستند. اما تفاوت هایی وجود دارد. سرامیک به هر نوع خاک رس شکلی گفته می شود که در کوره گرم می شود تا سفت و جامد شود. از انواع سرامیک های مورد استفاده در کاشی می توان به ظروف سفالی، سنگی و چینی اشاره کرد. اما از آنجایی که ظروف چینی بسیار متفاوت است، معمولاً یک دسته جداگانه در نظر گرفته می شود. چینی از نوع بسیار خاصی از خاک رس ساخته می شود که شامل ماده معدنی به نام کائولن است. این به شیشه چینی کمک می کند هنگام پختن به شیشه تبدیل شود (به نوعی شیشه تبدیل شود) و ظاهری شفاف به آن می دهد که می تواند اتاق را روشن کند. این همچنین به این معنی است که ساختار پرسلن سخت تر و بر خلاف سایر سرامیک ها غیر متخلخل است. نتیجه این امر این است که کاشی های چینی نسبت به سایر انواع کاشی و سرامیک بادوام تر و مقاوم تر در برابر آب هستند. آنها متراکم تر هستند و احتمال ترک خوردن یا خراش کمتری دارند. اما این همچنین به این معنی است که آنها از سرامیک سنگین تر هستند، بنابراین نصب آنها کمی سخت تر است. آنها همچنین تمایل دارند کمی گران تر باشند، اگرچه محدوده قیمت برای هر دو بسیار متفاوت است.

کاشی و سرامیک در ویلا

کاشی لعابدار برای ویلا

برخی از سرامیک ها بین پخت لعاب دارند. این لعاب در کوره سفت می شود و رنگ های شفاف، روشن و ظاهری براق به قطعه می دهد. اما ظاهر تنها تفاوت بین سرامیک های لعاب دار و بدون لعاب نیست. سرامیک های لعاب دار سبک تر و چگالی کمتری نسبت به نمونه های بدون لعاب خود دارند. پوشش لعاب دار این سرامیک ها را در برابر لکه مقاوم تر می کند، اما براق بودن آن می تواند آن ها را در برابر خراش و بریدگی حساس تر کند. رنگ سرامیک های لعابدار نیز اهمیت دارد، زیرا لعاب های روشن تر از لعاب های تیره تر سخت تر هستند. ظاهر خاکی‌تر و سنگی‌تر سرامیک‌های بدون لعاب، خراش‌های جزئی را به خوبی پنهان می‌کند، اما این بدان معناست که این نوع سرامیک در سبک‌ها و رنگ‌های کمتری موجود است. آنها در برابر لکه ها مقاومت کمتری دارند و سطح بافت بیشتری دارند که ممکن است تمیز کردن را دشوارتر کند. آنها همچنین متراکم تر هستند، هر چند، که آنها را کمی بادوام تر می کند.

استفاده از کاشی و سرامیک در ویلا

دنیای روکش‌های کاشی از نظر تنوع واقعا گیج‌کننده باشد، و ویژگی هایی چون جلا، براق، مات و بافت قطعا هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد. کاشی های صیقلی دوبار  پخته می شوند، پخت دوم یک پوشش شفاف برای محافظت از رنگ و طرح کاشی است. ظاهر صیقلی، همانطور که از نامش پیداست، با چرخ پولیش به دست می آید. این کاشی‌ها شباهت زیادی به سنگ‌های طبیعی صیقلی دارند و این روکش مخصوصاً برای الگوهای مرمر مانند مؤثر است. این به آشپزخانه ظاهری سنتی و رسمی می بخشد و حس لوکس بودن را به فضا می بخشد. الگوهای کاشی های مختلف جلوه های متفاوتی می دهد. از آنجایی که این کاشی ها بدون لعاب هستند، می توانند گرد و غبار بیشتری را نسبت به سایر روکش ها جمع کنند. مواد شیمیایی تمیزکننده سخت می توانند این کاشی ها را سریعتر از سبک های دیگر فرسایش دهند و لکه های آب ممکن است مشکل ساز باشند. با این حال، چشم انداز بلندمدت خوب است، زیرا سطح را می توان بازسازی کرد. آب بندی منظم به نگهداری این کاشی ها برای مدت طولانی کمک می کند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها