برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد
نتایج جستجوی شما

ویلا مستقل چیست؟

ارسال شده توسط مدیر محتوا بر 1400-07-04
0

ویلاهای مستقل به مجموعه خانه هایی اطلاق می شود که فرد برای خود می سازد و با عنوان شخصی ساز از آن ها یاد می کنند. برای ساخت این مدل از خانه های ویلایی، سازنده در زمین خودش ویلای منفرد می سازد و هیچ گونه وابستگی و فضای مشترکی با همسایگان خود ندارند. همچنین برای ساخت، از بهترین ها استفاده شده است به این معنی که از مهندس تا متریالی که برای ساخت این بناها در نظر گرفته شده است،به صروت گلچین و از بهترین ها هزینه شده است. باید توجه داشت که اغلب این مدل از سازه ها، به گونه ای هستند که فرد برای استفاده خود می سزاد اما بنا به دلایلی مختلف اقدام  به فروش می نماید. جالب است بدانید که ویلاهای شخصی ساز یک ویژگی به شمار می رود و در زمان فروش این مدل از خانه عموما مشاوران املاک بر این کلمات تاکید دارند. اما این خانه ها، ویژگی های دیگری نیز دارند که در ادامه محتوا به آن ها پرداخته خواهد شد.

ویلا شخصی ساز در شمال

مهم ترین ویژگی این مدل خانه ها، این است که صاحب ملک به صورت کاملا اختصاصی ساختمان خود را می سازد و عملیات ساخت پروژه خود را  سازنده نمی دهد. بلکه در بسیاری از موارد بومیان محلی و یا یک شخص به تنهایی به ساخت یک بنا در متراژ مشخص اقدام می کند و با در نظر قرار دادن تمامی جوانب و صرف هزینه آن چیزی را که واقعا دوست دارند را می سازند. به همین دلیل به این نوع بناها شخصی ساز می گویند. در واقع آن شخص بومی به عنوان کار اصلی خود به ساخت اقدام نمی نماید. از سوی دیگر چون این خانه از اصل و اساس برای راحتی و لذت بردن خود فرد در شمال ساخته می شود و موضوعاتی چون سود و خرید و فروش مطرح نیست، عموما خانه های خوبی از آب در می آید. از دیگر ویژگی های این نوع بناها،  موردِ استقلال طلبی و مالکیت تام  در ملک است، یعنی مانند شهرک ها و … مناطق مشاع وجود ندارد و تمامی ملک برای فرد است و می تواند هر تغییراتی را که دوست دارد در آن پیاده سازی نماید. یکی از عواملی که سبب می شود تا افراد دارای سرمایه اقدام به ساخت و یا خرید ملک شخصی نمایند، همین موضوع است. همچنین عموما این نوع املاک دارای باغ های میوه هستند که نیاز شخصی و حس داشتن باغ اختصاصی را برای صاحبان خود فراهم می کند. املاک شخصی سازی و مستقل از نظر کیفیت ساخت و به طبع، قیمت نهایی فروششان نسبت به نمونه شهرکی دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند.

ویلا مستقل چیست؟

ویژگی ویلای مستقل

برای این مدل املاک سه ویژگی اصلی می توان در نظر گرفت:

  • مسولیت و قوانین: در خانه مستقل، خراب یا سالم ماندن تجهیزات تنها بستگی به خود فرد دارد و در صورت خراب شدن وسایل، هیچکس دیگری مسولیت آن را برعهده نمی گیرد و اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم، باید به بودجه و زمان انجام آن نیز بسیار توجه نمود. اما شهرک ها اعمال هر گونه تغییری در موضاعاتی که مشترکند، بدون اجازه از تک تک ساکنان عیر ممکن است و نیاز به اجازه کتبی از همه مالکان دارد.با توجه به اینکه شاید قوانین و مقرراتی برای رعایت سکوت و عدم ایجاد مزاحمت و سروصدا پس از ساعاتی خاص در ویلا شهرکی وضع شده اند، با این حال شلوغی احتمالا پای این نوع خانه هاست، در حالی که خانه های مستقل از این نوع مشکلات کاملا به دور هستند.
  • کیفیت و قیمت: شهرک ها عموما با توجه به متراژ بهینه و مهندسی، از سوی انبوه سازان و به صورت طراحی های داخلی و بیرونی یک شکل در زمین هایی با متراژ بالا ساخته می شوند. از همین رو به خاطر حجم مصرف بالا مصالح ساختمانی و اولیه خود را به صورت عمده تهیه می کنند و هزینه کمتری برای خرید زمین و دستمزد کارگران پرداخت می شود، و همین موضوع سبب می شود تا میزان هزینه های ساخت و تمام شده برای این مدل خانه ها تا نمونه های شخصی ساز بسیار زیاد باشد. در مقابل کارفرمای ساخت  ویلاهای مستقلبه چشم پوشی از این که به شکل عمده مصالح نمی خرد، دقت بسیاری در انتخاب متریال های بکار گرفته دارد و از ابهترین ها استفاده می نماید.
  • امکانات: ویلاهای مستقل به دلیل اینکه معمولا در متراژ بالا ساخته می شود، قابلیت احداث امکاناتی مانند استخر، جکوزی، سالن والیبال، تراس های بزرگ، روف گاردن، حیاط های سرسبز و… را به صورت کاملا اختصاصی دارد اما در شهرک ها این موضوع متفاوت است و در شهرک نوع ساختار خود را دارد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

    0 تومان به 10,000,000,000 تومان

    تنظیمات جستجوی بیشتر
  • لیست های ما

مقایسه لیست ها