برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 10,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

چه سیستم‌هایی را برای گرمایش و تهویه ویلاها نخریم؟

ارسال شده توسط مدیر محتوا بر 1400-07-21
0

 

 

برای داشتن دمایی مطبوع و هوایی سالم در ویلا لازم است تا از سیستم هایی استفاده شود که برای محیط شمال ایران و ویژگی های آب و هوایی آن منطقه مناسب باشد. در این محتوا تلاش شده است تا با بررسی سیستم های مختلف بتوان به این نتیجه رسید که سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای خانه های ویلایی مناسب نیستند. شاید جالب باشد بدانیذ که برخی از دستگاه‌ها برای ویلاها اصلاً مناسب نیستند و یا سیستم تهویه کولر گازی و داکت اسپلیت، برق زیادی مصرف می‌کند که هزینه های زیادی را بر افراد تحمیل می نماید. از سوی دیگر عموما ساختمان ویلایی بزرگ هستند و نیاز به تامین تجهیزات دارند تا هوای محیطی را به اندازه دلخواه مطبوع نمایند. حداقل چند دستگاه مورد نیاز است و این در حالی است که در برخی از روزهای سال لازم است تا از همه آن ها استفاده شود و این موضوع هزینه بالایی را به همراه دارد.

سیستم گرمایشی نامناسب برای ویلا

برخی از مدل‌های جدید داکت اسپلیت به صورت مرکزی در ساختمان ها نصب می‌شوند و با قرار دادن کانال های از قبل تعبیه شده، هوای گرم را منتقل می‌کند و سیستم دائما در حال تامین دمای کل واحد در شرایط مساوی است و امکان بنابراین دمای یک اتاق با دمای سالن برابر است و امکان کنترل مستقل برای گرما وجود ندارد. برخی از مدل‌های دستگاه‌های موجود در بازار، بهترین سیستم گرمایشی برای این نوع ساختمان ها به شمار می روند. پکیج یونیت گازی، یکی از بهترین انتخاب هاست. از مهم ترین مزیت های این مدل سیستم ها، امکان تطابق  نیازهای هر خانه و در هر ابعاد و اندازه‌ای است.

 • یکی دیگر از سیستم های گرمایشی مناسب، گرمایش از کف یا سیستم‌های تابشی هستند که برای این نوع املاک مناسبند. در ماه‌های سرد فصل زمستان که در بیرون از ساختمان  باران و برف بسیار می‌بارد، آرامش و آسایش در داخل ساختمان بسیار مهم است. تامین دما و حرارت مطبوع از اهمیت بالایی برای چنین خانه هایی برخوردار است زیرا فرد نیاز دارد تا در مکانی که برای اوقات فراغت و حتی اقامت های بلند مدت در نظر گرفته است، حس راحتی داشته باشد.
 • سیستم های گازسوز از دیگر گزینه های مناسب هستند. البته باید توجه داشتن که در صورتی که گاز شهری به منطقه ای که ویلا قرار دارد، وجود نداشته باشد. این گزینه اصلا انتخاب مناسبی نیست. زیرا تامین گاز کپسولی کاری بسیر وقت گیر و عملا بیهوده است و ممکن است برای چندساعت امکان تامین گرمای محیطی وجود داشته باشد و دوباره باید کپسول عوض شود.
 • برای بناهایی که امکان دسترسی به گار وجود نداشته باشد استفاده از سیستم های گرمایی برفی مناسب است اما باید توجه داشت که هزینه های برق نسبتا زیادی را با صاحبان ملک تحمیل می نماید.
 • شومینه از دیگر سیستم های گرمایشی است که فقط زیبایی دارد و چندان برای این نوع ملک ها مناسب نیست. به دلیل حجم بالای گاز مصرفی و یا هیزمی که لازم دارند، این سیستم پیشنهاد نمی شود. همچنین برای داشن شومینه لازم است تا در زمان ساخت ملک از قبل تعبیه شده باشد و با در نظر گرفتن دودکش و … همه نیاز های برای استفاده از آن فراهم باشد.
 • گرمایش الکتریکی، کارآمد و پایدار است. البته باید هزینه ای بالای آن را در نظر گرفت و اگر مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد، می توان با خیالی آسوده از این سیستم ها استفاده نمود.

 

 

چه سیستم‌هایی را برای گرمایش و تهویه ویلاها نخریم؟

 

 سیستم گرمایشی برای ویلا بر اساس انرژی خورشیدی

ایران به دلیل میزان زیادی از آفتاب و برخورداری از نور خورشید، می تواند از سیستم های گرمایشی مبتنی انرژی خورشیدی استفاده نماید. یکی از جدیدترین فناوری‌هایی که می تواند از گزینه های تامین گرما در ساختمان باشد، بهره‌گیری از انرژی خورشیدی است. بخاری‌های خورشیدی گزینه مناسبی هستند اما موضوعی مهمی که باید به آن توجه شود، موضوع قیمت خرید و نصب اینسیستم هاست که شاید برای برخی از صاحبان ویلا نامناسب به نظر برسد. اما بزرگترین چالش برای استفاده از فناوری خورشیدی برای گرمایش این نوع خانه،عدم کارکردن پنل ها در آب و هوای سرد، مرطوب و بارانی است. پنل‌های خورشیدی برای نصب در شرایط آب و هوایی کوهستانی سرد یا شرایط رطوبت زیاد مناسب نیستند و امکان استفاده از آن ها در همه مناطق شمالی نیست. حتما قبل از انتخاب این نوع سیستم ها از یک مشاور خبره مشورت بگیرید.

گرمایش نانو مادون قرمز از دیگر سیستم هایی است که برای تامین حرارت و گرمایش خانه از آن استفاده می شود. این سیسم با استفاده از  “نانو- مادون قرمز” یا Nano-Infrared Heating اقدام به تامین گرمای محیط می نماید و گرمای مورد نیاز در فصل های سرد سال را در خانه تامین می نماید. امواج مادون قرمز به امواج نامرئی با طول موج بلند گفته می‌شود. امواج مادون قرمز برخلاف امواج ماوراء بنفش که طول موج کوتاه و شدت بیشتری دارند با این توضیح که ضرر خاصی برای انسان ها ندارد. برای نزدیکتر شدن فضای ذهنی به نوع گرمایش ین سیستم، می توان به گرمای حاصل از نور خورشید و یا نشستن در کنار شومینه و دریافت گرما به آن شکل اشاره نمود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • جستجوی پیشرفته

  0 تومان به 10,000,000,000 تومان

  تنظیمات جستجوی بیشتر
 • لیست های ما

مقایسه لیست ها