برای فعال کردن بزرگنمایی کلیک کنید
بارگذاری...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
چشم انداز نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین موقعیت من تمام صفحه قبل بعد

0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

تنظیمات جستجوی بیشتر
نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

کدام شهر شمالی برای خرید ویلا بهتر است؟

ارسال شده توسط مدیر محتوا بر 1400-07-25
0

 

 

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که به دنبال خرید ویلا هستند، انتخاب مکان مناسب است. به این معنی که به طور کلی کدام شهرهای شمالی ایران برای داشتن خانه تفریحی و اقامتی مناسب هستند، زیرا با توجه به حرف و حدیث های مردم و مواردی که از گوشه و کنار به گوش افراد می رسد، در بسیاری مواقع موجب سردرگمی خریداران این مدل خانه ها را به همراه دارد. در این محتوا به بررسی ویژگی های لازم و شهرهای مناسب خرید خانه و املاک در شمال را مورد بررسی قرار خواهیم داد و البته قبل از آن لازم است به مجموعه ای از ویژگی ها توجه داشت و شهر هایی با این ویژگی ها وجود داشتند، بدون معطلی اقدام به سرمایه گذاری نمود و این مقاله صرفا می تواند کمک مناسبی برای مخاطبان سایت اینترنتی ویلا آرکو باشد.

معیار خرید ویلا در شمال

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشت، معیار خرید ملک برای هر فردی متفاوت است، برای مثل افرادی هستند که تمایل به طبیعت و باغ دارند و در مقابل افرادی را کمی بینیم که دوست دارند در شهری زندگی نمایند که جنبه های سیاحتی و گردشگری زیادی داشته باشد و امکان انجام تفریحات مختلف فراهم باشد. همچنین برخی دیگر تمایل دارند تا هر روز دریا را ببینند و برخی دیگر جنگل و کوهستان بهترین انتخابشان است. برای همین نمی توان برای معیار دقیقی ازخرید خانه در شمال را ارایه داد اما در کل ب توجه به مناطقی که خرید و فروش ویلا در آن ها عمومیت دارد، از مهمترین شهرهایی که در این حوزه فعال هستند، رامسر، متل‌قو، نمک آبرود، چالوس، نوشهر، رویان اشاره نمود. به طور کلی می توان به سه موضوع کلی اشاره نمود.

 1. شهرهای پر گردشگر، مخاطبان خاص خود را دارد، زیرا عموما این شهرها دارای امکانات شهری گسترده‌تر و مسیرهای رفت و آمد آسان‌تر هستند ولی در عوض در زمان‌های تعطیلات اغلب دارای ترافیک سنگین در مسیر رفت و آمد به شهر هستند و امکان بهره مندی از خانه در آن ایام شاید فراهم نباشد که البته با یک زمان بندی صحیح می توان این موضوع را حل نمود.
 2. انتخاب محل جغرافیایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و فرد می تواند با توجه به این موضوع، دریا، کوهستان یا جنگلی بودن خانه خود را مشخص نماید.
 3. توجه به مسایل فنی و معماری، نیز بخشی مهم دیگری از این موارد به شمار می رود که باید در موقعیتی که خانه ساخته شده است، با توجه به شرایط مجموعه نیزاهای ساکنان خود را فراهم نماید.

 

کدام شهر شمالی برای خرید ویلا بهتر است؟

شهرهای مناسب خرید ویلا در شمال

جاده چالوس: یکی از قدیمی ترین مکان ها برای داشتن خانه به شمار می رود که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد خود همیشه مورد اقبال گردشگران بوده است. این شهر برای افرادی که دوست دارند در شهری با آب و هوای مناسب اقامت داشته باشند، مناسب است. مناطق بکر، زیبایی های دل انگیز و تجهیزات و امکانات شهر، این منطقه را برای داشتن ملک بسیار مناسب نموده است.

متل قو: مازنداران بهترین چشم‌انداز دریا و منظره جنگل را داراست از این رو به وفور مورد توجه افرادی که به دنبال خرید خانه در این منطقه هستند، قرار گرفته است. همانور که می دانید،  مازنداران را عموما به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کنند و آن‌ جا که بحث از شهر‌های مازندران به میان می‌آید به هر کدام برچسب غربی یا شرقی می‌زنند.

 • بخش غربی عبارتند از آمل، چمستان تا نوشهر و چالوس و رامسر را در بر می‌گیرد و خانه های بسیار خاص و زیبایی را می توان در این منطقه خریداری نمود. بخش غربی مازندران، به سه قسمت تقسیم بندی می شوند و هر کدام از این قسمت های مناطق مناسبی برای سرمایه گذاری و داشتن خانه است.
 •  از آمل تا چمستان
 • از نوشهر و متل‌قو تا نمک‌آبرود
 • رامسر
 • بخش شرقی مازندران نیز عبارتند از گلوگاه تا بابل که نسبتا مشتریان کمی دارند.

از میان شهرهای غربی مازندران، شهرهای ساحلی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و قرار گرفتن در جوار دریا فرصت خوبی را برای داشتن خانه های ساحلی فراهم نموده است.
چنین شهرهایی مطمینا برای آن‌ها که جز سودای دریا در سر چیزی ندارند بهترین انتخاب تلقی می‌شوند، متل‌قو در کنار نوشهر، رویان و رامسر در این گروه قرار دارند. از سوی دیگر نیز در واقع چمستان برای عاشقان ویلاهای جنگلی ایده‌آل است.

شهر نوشهر: نوشهر را می توان جزو سه شهر برتر دانست که توانسته حجم زیادی از افراد را در خود جای دهد و از همین ضمن داشتن مناطق بکر و زیبا هوایی دلنشین و ملک های بسیار زیبایی را در خود جای داده است. مسیر نسبتا مناسب، جذابیت های بصری و محیطی، فضای مناسب اقامت و تفریح از مهم ترین ویژگی های این منطقه به شمار می رود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • جستجوی پیشرفته

  0 تومان به 1,000,000,000,000 تومان

  تنظیمات جستجوی بیشتر
 • لیست های ما

مقایسه لیست ها